Arıtma Sistemleri

Mesaj Gönderin

  İletişim

  Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı NO: 41/20

  Beylikdüzü/İSTANBUL

  Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Atık Su Arıtma Tesisi

  İnsanlar tarafından kirletilen suya atık su denir. Bu açıdan atık su arıtma tesisi ağırlıklı olarak evlerde, kurum ve kuruluşlarda kullanılır. Bu aşamada Veritas Çevre, atık su arıtma tesisi danışmanlığı yaparak bu sistemlerin kullanımında yardımcı olur.

  Atık Su Arıtma Tesisi Nasıl Çalışır?

  Bir atık su arıtma tesisinin amacına uygun olarak çalışabilmesi için doğru yere doğru kapasite ve özellikte bir sistemin kurulması ve bu konuda eğitim ve deneyime sahip personele sağlanması gerekir. Bu açıdan yeni atık su arıtma tesisini işletmeye almadan önce tüm makinelerin işleyişini dikkatlice kontrol etmek gerekir. Test aşamasında atık suyun sırasıyla biyolojik ve asimilasyon aşamalarından geçmesi ve sürecin gerçekleşmesini sağlamak için her aşamada kimyasal ölçümler ve testler yapılmalıdır. Atık su arıtma tesisi danışmanlığı hizmeti sunan Veritas Çevre, tüm bu aşamalarda müşterilerine yardımcı olmaktadır.

  Atık Su Arıtma Tesisi Kaç Aşamadan Meydana Gelir?

  Suyun fiziksel, kimyasal ve bakteriyolojik özelliklerinin tamamını veya bir kısmını çeşitli kullanımlar için atıksıya dönüştürerek, doğanın fiziksel, kimyasal, bakteriyolojik ve ekolojik özelliklerini geri kazandırarak eski haline getirmek önemlidir. Bu açıdan atık su arıtma tesisi fazlasıyla önemlidir. Bu tesislerin meydana gelmesi ise beş ayrı aşamadan oluşur. Bu aşamaların ilki proje hizmet alanının seçilmesidir. Sonrasında ise proje süresi ve aşamalar belirlenir ve nüfus tahminleri yapılır. Ardından atık su miktarı ve özellikleri belirlenir. Son aşamada ise deşarj kriterleri ve sistem seçimi yapılır. Tüm bu aşamalarda ise Veritas Çevre, atık su arıtma tesisi danışmanlığı hizmeti verir.

  Atık Su Arıtma Tesisi Nedir?

  Atık suların yeniden kullanım için arıtılması veya en azından zararlı maddelerin filtrelenmesi gerekir. Bu arıtmayı gerçekleştiren tesislere atık su arıtma tesisi denir. Bu tesisler, evlerde, binalarda, tesislerde ve endüstriyel tesislerde kullanılan insan kaynaklı suların ve zararlı maddelerin arıtıldığı işlemleri içerir. Atık su arıtma tesisleri, evsel atık su ve endüstriyel atık su olmak üzere iki grupta bulunur. Bu açıdan atık su arıtma tesisi danışmanlığı yapan Veritas Çevre, bu konu ile ilgili müşterilerini memnun etmeyi amaçlamaktadır.

  Atık Su Arıtma Tesisi Üniteleri Nelerdir?

  Atık su arıtma tesisi üniteleri, ızgara, ön dinlendirme havuzu, çöktürme ünitesi, koagulayon ünitesi, filtrasyon ünitesi ve flokulasyon ünitesinden oluşur. Atık su arıtma tesisleri, komple bir atık su arıtma sistemi olarak tasarlanmıştır. Evsel ve endüstriyel atık sular için çeşitli paket arıtma sistemleri üretilmektedir. Bu açıdan oldukça farklı çeşitte atık su arıtma tesisleri vardır. Tüm bunlara en hızlı ve uygun fiyatlı erişimi ise Veritas Çevre sağlamaktadır.

  Halı Temizleme & Yıkama ile İlgili Bilmeniz Gerekenler - 2021

  Hizmetlerimiz

  Teklif Talep Formu