VeriBlog

En Detaylı Anlatımıyla Çamaşır Makinesinde Sıvı Deterjan Nasıl Kullanılır?

Sıvı deterjan ve toz deterjan arasındaki farklar nelerdir?

Kullandığınız deterjanının hep aynı olmasından sıkıldınız ve farklılık mı istiyorsunuz? Peki sıvı deterjan mı yoksa toz deterjan mı? Çamaşır makinesinde sıvı deterjan nasıl kullanılır? Ya da sıvı çamaşır deterjanı nasıl kullanılır? Kısaca bu sorulara cevap arayacağız. Günümüz teknolojisine de bağlı olarak ürün çeşitleri de bir o kadar arttı. Bu kadar çok sayıda ürünün arasından hangisinin doğru ya da yanlış olduğunu bilemediğimizden, deneme yanılma yöntemiyle karar veririz. Bu denemeler çoğunlukla zaman ve maddi kayıp olarak bize geri döner. Siz de bunlarla vakit kaybetmek istemiyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Çamaşır yıkamaya başlanamadan önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Çamaşır makinesinde yıkama yapmak çok basit gibi görünse bazı bilinmeyen püf noktalar vardır. Sıvı deterjan makinede nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Eğer doğru yıkama yapılmazsa çamaşırların yıpranması da bir o kadar kolay olacaktır. Birçoğumuz çamaşır makinesinde yıkanan çamaşırların temiz olduğuna koşulsuz inanırız. Kullandığımız sıvı çamaşır deterjanları bu vaadi fazlasıyla yerine getirse de bizim yapmamız gerekenler vardır. İlk öncelikle renk ve kumaş grupları birbirinden ayrılır ona göre deterjan kullanımı sağlanır. Düğmesi metal olan veya kemerli olan çamaşırlar makineye zarar verebilir. Bu zararı önlemek adına çamaşırlarınızı yastık kılıfı veya çamaşır torbasında yıkayabilirsiniz. Yıkama işlemi öncesinde mutlaka ürünlerin tozunu attırmalısınız aksi taktirde çamaşır makinenizde biriken tozlar zamanla makinede birikme yapar ve çamaşırlarınızda da istediğiniz verimi alamazsınız. Çamaşır makinenizi çokça doldurma yapmadan çalıştırmalısınız bunun sebebi ise fazlasıyla dolan çamaşır makinesi tam anlamıyla temizlik sağlamaz ve çamaşır makinenizin tamburuna zarar verir. Tüm bunları hallettikten sonra artık yıkama aşamasına geçebilirsiniz. Peki çamaşır makinesinde sıvı deterjan nasıl kullanılır? Bu soru kafanızı daha fazla karıştırmadan sizlere açıklayalım.

Çamaşır makinesinde sıvı deterjan nasıl kullanılır?

Günümüze hızlı bir şekilde giriş yapan sıvı çamaşır deterjanları, oldukça kolay kullanıma sahiptir. Birçok kullanıcı da toz deterjanların daha çok temizlediği kanaatindedir. Tanıtım ve bilgi eksikliğinin buna sebep olduğunu düşünerek sizler için bu konuyu geniş bir şekilde ele aldık. Sürekli toz deterjan kullanan kişilerin aklındaki soru ise sıvı çamaşır deterjanı nasıl kullanılır olacaktır. Bunun cevabını çok gecikmeden verelim. Aslında kullanımı oldukça kolay olan sıvı çamaşır deterjanını kullanmaya başladıkça toz deterjanlara veda edeceksiniz. En çok da sıvı deterjan makinede nasıl kullanılır sorusu karşımıza çıkmaktadır. Sıvı deterjanlar özel formülü ile çamaşırlarınızda leke bırakmaz ve her yüzeyine kolaylıkla işler. Yağı ve kiri temizleme özelliği bulunan sıvı çamaşır deterjanlarını ana yıkama yapacağınız tüm ürünlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Çamaşır makinesinde sıvı deterjan nereye koyulur?

Sıvı deterjan makinede nasıl kullanılır? Şimdi biraz bu konu üzerinde duralım. Öncelikle şunu belirtmeliyiz; çamaşır makinenizin üç bölümü bulunmaktadır. Bu üç bölümden biri ana yıkama yeri, biri ön yıkama ve genellikle ortada bulunan bölme yumuşatıcı kullanmak için ayrılan yerdir. Çamaşır makinesinde sıvı çamaşır deterjanı nasıl kullanılır diyecekseniz, ön yıkama gerektirmeyen durumlarda genellikle ana yıkama yapılan bölmeye sıvı çamaşır deterjanı çamaşırların kirlilik durumuna göre ve belirtilen ölçüye göre koyulur. Uzun süreli yanlış bölmeye koyulan sıvı çamaşır deterjanı ürünlerinizin tahribatına, makinenizin hortumlarında kalıntılara ve çamaşırlarda deterjan kalıntısına sebep olur. Bu gibi sebepler de ciltte tahrişler oluşturur. Bu sebeple çamaşır makinesinde sıvı deterjan nasıl kullanılır yazısındaki püf noktalarına dikkat etmeniz sizin için en sağlıklısı olacaktır.

Çamaşır makinesinde sıvı deterjan kullanmanın avantajları nelerdir?

Sıvı çamaşır deterjanı nasıl kullanır sorusunu cevapladığımıza göre artık sıra geldi sıvı deterjanın avantajları nelerdir sorusuna cevap vermeye. Şimdi kısaca bunu açıklayalım. Kullanım kolaylığı ve deterjan kalıntısı bırakmamasıyla ünlü olan sıvı çamaşır deterjanları size şu soruyu sorduracak; ben neden daha önceden bu ürünü keşfetmedim? Yağ ve kiri oldukça rahatlıkla temizleyen bu deterjanları kullanırken makinede ön yıkama yapma ihtiyacı bile hissetmezsiniz. Bu sayede kullanacağınız su ve elektrikten de tasarruf etmiş olursunuz. Günümüzde sürekli olarak su kaynaklarının tükenmesi ile ilgili haberleri duyuyorken bu konuda sizin yapacağınız tasarruf hem kendinize hem de dünyaya oldukça katkı sağlayacaktır.

Sıvı deterjan ve toz deterjan arasındaki farklar nelerdir?

Günlük ve haftalık yıkama yaptığımız çamaşırları makinede yıkayarak sağladığımız kolaylıkla beraber biraz kafa karıştıran seçenek önümüze çıkıyor. Önceden kullandığımız ve alışkanlık haline gelen toz deterjanı öncelik olarak inceleyelim. Konsantre ve normal olarak ayrılan toz deterjanlar çamaşır makinesinin bölmesine yanlış şekilde koyulduğunda makinenin hortumuna ve çalışan diğer aksamlarına birikmeden dolayı zarar verir. Aynı zamanda doğru kullanım olmadığı için kıyafetlere zarar verir, kalıntı bırakır ve bu kalıntılar deriye nüfuz ederek tahrişlere sebep olur. Toz deterjanlarda biraz fazla kullanım olması sebebiyle bile bunlar gerçekleşir zamanla makinede birikir, atılması zor olur. Bunların yanında toz deterjanlar düşük derece yapılan yıkamalarda kolaylıkla çözünmez ve kalıntı da kaçınılmaz olur. Sıvı çamaşır deterjanı nasıl kullanılır diyecek olursanız da yağ ve kir çözme konusunda oldukça başarılı olan sıvı deterjanını makinenin ana yıkama gözüne belirtilen ölçüde kullanmanız yeterli olacaktır.

Çamaşırlarınız için neden Verimax sıvı çamaşır deterjanı kullanmalısınız?

Bu yazımızda toz ve sıvı deterjanlardan bahsettik. Aynı zamanda kullanımlarını da konu olarak ele aldık. İkisinin de farkları fark edilir derecede ortada bulunuyor. Bu anlattığımız sebeplerden dolayı da uzmanlar tarafından geliştirilmiş VeriMax sıvı çamaşır deterjanı sizin için en iyi tercihtir diyebiliriz.  VeriMax alkali içerikli ve konsantre bir üründür. Ağır metal ve biyosidal içermez. %99,9 oranında bakteri yok ettiği kanıtlanmıştır ve bu koruma 14 gün boyunca devam etmektedir. Solunum yolu ve cilde temasından dolayı tahriş ya da zarar verme gibi durumları söz konusu değildir. Toz deterjana oranla daha derin ve daha kolay bir temizlik sağlar. Toz deterjan kullanımındaki gibi kalıntı söz konusu olmadığından ekstra durulama gerektirmez.  Ayrıca diğer konsantre deterjanların 3te biri kadarı ile daha iyi temizlik sağlar ve sudan da tasarruf ettirir.