VeriBlog

En Doğal Yollarla Halı Silme Nasıl Olur?

En Doğal Yollarla Halı Silme Nasıl Olur?

En doğal yollarla halı silme nasıl olur? sorusuna en etkili yöntem sirke, karbonat ve Arap sabunudur. Bu üçlü, halıyı temizlemek için karıştırılabilir veya ayrı ayrı kullanılabilir. Halınız yağ gibi ağır kirler içermiyorsa, temizlemenin en iyi yolu sirkeli ılık su ve diğer temizlik bezleridir. Bu işlem sonrasında su ile halınızı da temizleyebilirsiniz, ancak bu zorunlu değildir. Halınızın üzerinde belirsiz lekeler varsa, halınızın lekeli bölgelerini ılık su ve kabartma tozu ile elyaf veya benzeri bir bez yardımıyla temizleyebilirsiniz. Bu sayede halınızdaki lekeler veya kirler yok olacaktır.

Halı Silme Nasıl Yapılmalıdır?

Halıyı evde temizlemeye başlamadan önce, süpürmeniz gerekir. Üzerindeki tüyler, kalıntılar ve tozlar iyice temizlenmeli ve temizlik işlemi sonrasında başlamalıdır. Özellikle evinizde çocuk varsa halıda daha çabuk toz birikecek veya döküntüler dökülecektir, bu yüzden önce halıdaki tozu çıkarmanız önemlidir. Evde halı silme işlemini yaparken elektrikli süpürge kullandıktan sonra çıkması zor olan lekeleri temizlemeye devam edebilirsiniz. Kabartma tozu ile lekeleri çıkarmak için uygundur. Bunu yapmak için, kabartma tozu ve suyu bir macun halinde karıştırın ve sonrasında orta yumuşaklıkta bir fırça alın. Fırçanın sertliği halının dokusunu değiştirmeyecek şekilde olmalıdır. Fırçayı kabartma tozuna batırın, lekeyi fırçalayın ve hafif basınç uygulayın. 10 dakika bekleyin, ardından kabartma tozunu suyla çıkarın.

Halıları Doğal Yolla Temizleme Mümkün Müdür?

Halıyı doğal olarak nasıl temizleyeceğini bilmek isteyen birçok kişiden biriyseniz, endişelenmeyin. Çünkü halıları doğal yolla temizleme için gerekli olanların çoğu mutfak dolaplarında gizlidir. Kabartma tozu, halı liflerine yapışmış hoş olmayan kokuları emmek için bir numaralı araçtır. Bunların hepsi doğrudur, ancak gizli süper güçlere sahip tek doğal çareler bunlar değildir.

Evde Halı Silme Suyuna Ne Konur? Doğal Halı Silme Suyu

Evde halı silme suyuna ne konur? sorusu doğal yollarla halı temizlemek isteyen pek çok kişi tarafından sorulmaktadır. Halıyı temizlemek için su hazırlarken, sabunlu su ya da el dezenfektanı yeterlidir. Buna ek olarak kabartma tozu ekleyebilir veya sadece bol miktarda sodalı su yapabilir ve temizleyebilirsiniz. Uygun temizlik, uygun hijyeni sağlayabilir. Bunun için uygun bezler kullanılmalıdır. Mümkünse çok fazla su emmeyen mikrofiber bez kullanmalısınız. Bu açıdan halıyı temizlemek için vücut kullanılan bir lifi de kullanabilirsiniz. Bu nedenle 3 litre ılık su hazırlarsanız bir çay kaşığı sabun yeterli olacaktır.

Halılardaki Tozları Temizleme

Halı silme yöntemleri arasında bulunan halı şampuanı halıdaki tozları temizlemek için birebirdir. Halı şampuanı kullanırken, kullanım talimatlarını takip ettiğinizden emin olmalısınız. Aksi belirtilmedikçe, halının boyutuna uyacak kadar şampuanı suyla karıştırın. Halıyı çok ıslak yapmaya çalışmayın, çünkü bu sadece gereksiz temizlik maddelerini boşa harcamaz, aynı zamanda halının kuruma süresini de uzatır. Tozları çıkarmak için sert bir fırça kullanın ve sonrasında halıyı kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra, kalan şampuanı çıkarmak için elektrikli süpürge kullanın.

Halıları Doğal Yolla Temizleme; Koku Giderilmesi

Halıları doğal yolla temizleme için çözüm mutfağınızda! Bu açıdan koku gidermek için karbonat iyi bir seçenektir çünkü kokuları emmede çok etkilidir. Karbonat tozunu büyük delikli bir tuzluk içine koyun, halının üzerine serpin, fırçalayın, halının üzerinde birkaç saat bekletin ve ardından vakumlayın. Karbonat halının kokusunu emer. Eğer karbonatı koyduğunuz kaba birkaç damla lavanta yağı eklerseniz halınız güzel kokacaktır.

Karbonat tozu gibi sirke de iyi bir halı kokusu çıkartıcısıdır. Çünkü kokuları emer ve kokuya neden olan bakterileri öldürür. Sirkeyi bir sprey şişesine dökün ve halıya ince bir fıs püskürtün. Sirke kokusu birkaç saat sonra kaybolabilir. Sirke kokusundan hoşlanmıyorsanız endişelenmeyin, halı kurudukça kaybolacak ve kalıcı bir koku bırakmayacaktır.

Kimyasal Olmadan Halıdaki Lekeyi Giderme

Halının üzerine sıvı dökülürse, önce kuru bir bez veya havlu ile bastırarak mümkün olduğunca fazla sıvıyı çıkarmaya çalışın. Ardından dökülen sıvının bıraktığı lekelerin üzerine kabartma tozu serpin, uygulanan miktarın tüm sıvıyı emmeye yetecek kadar olduğundan emin olun. Islanması için birkaç dakika bekleyin ve ardından halıyı suyla durulayın.

Halının üzerine basit suda eriyen sıvılar (kola ve süt gibi) dökülürse sirke ve su karışımı ile temizleyebilirsiniz. Evde halı silme suyuna ne konur? sorusu için aşağıdaki adımları uygulayın:

  • Sprey şişesine 1 litre suyu ve bir çay bardağının %25’i kadar beyaz sirkeyi karıştırın.
  • Hazırladığınız silme suyunu ekeli halıya püskürtün.
  • Ardından suyla silin ve durulayın.

Halıdaki çay lekelerini çıkarmak için lekenin üzerine bol miktarda limonlu su dökün. Ardından 1 saat bekleyin ve halıyı silin. Limon sulu karışımının döküldüğü alanı mutlaka sabunlu suyla temizleyin ve ardından bir bezle kurulayın.

Buharlı Makine ile Halı Temizliği

Genellikle halı silme yöntemi için su ve deterjan kullanılır. Çünkü istenmeyen mikroorganizmalar halılarınızda çoğalır ve onları nemli tutar. Çok kirli tekstil yüzeylerini buharla temizlemek için, görünür tüm kirleri temizlemek için buharlı makineyi kullanabilirsiniz. Bunun için standart aparattaki fırça aparatını ıslatın ve mikrofiber bir bezle sabitleyin. Sonrasında ise halının üzerinde hareket ettirin.

Neden Bitkisel Halı Şampuanlarını Kullanmalıyız?

Halı şampuanı oldukça pratik olduğu için hijyen tutkunları tarafından övülmektedir. Bazı bileşenler, hassas uygulamalar gerektiren el dokuması yüzeyler için özel olarak geliştirilmiştir. Ayrıca her tüketicinin ürün için farklı tercihleri ​​vardır, bazı kullanıcılar aromalı olanları tercih eder. Bu açıdan alternatif sayısı arttıkça seçim kolaylaşmaktadır. Bazı yiyeceklerin kokusu önemlidir ve bazı modellerde koku sentezi farklı kaynaklardan gelir. Üstelik halıları doğal yolla temizleme arayışında olanlar için bu bitkisel halı şampuanı uygun bir seçenektir. Temizlendikten sonra rahatlamayı destekleyen koku parçacıkları etkileyici bir atmosfer yaratır. Halı şampuanı, derinlemesine temizlik için özel olarak tasarlanmış ve yüzeydeki kiri nazikçe çıkarabilen bir formül kullanır. Hassas yüzeylere, onlara uyguladığınız kadar dikkatli davranır. Bu durum ise, hızlı aşınma olasılığını ortadan kaldırır.

Hem Çevre Hem Sağlık Dostu VeriMax Yüksek Alkali Kuru Köpük Halı Şampuanı

Çocuklu ailelerin zeminleri ve halıları sıklıkla kirlenmektedir. Ancak yeni nesil yıkama yöntemleri sayesinde kumaşlar yıpranmadan yıkanabilmektedir. Çocukların özgürce yemek yiyebilmeleri onların psikolojilerini ve gelişimlerini olumlu yönde etkiler. Bu açıdan halı yıkama şampuanı aradığınız temizliği en doğal yollarla sunar. Bu açıdan kuru köpük halı şampuanı kullanan tüketiciler suya ihtiyaç duymazlar.

Alkali yağ çözücüleri kullanan halılar gibi yüksek kaliteli tekstiller için uygundur. Elle veya makine ile işlenebilen iki farklı formdaki malzeme, evsel ve endüstriyel halılar için özel olarak tasarlanmıştır. Geniş bir ambalaj şekli ve miktarı yelpazesinin yanı sıra birçok alternatif sunar. Özenle çalışılmış takviye bileşenleri, işlemi tekrarlamadan sonuç almak için idealdir. Bundan dolayı evde halı silme suyuna ne konur? sorusunun cevabını merak edenler için VeriMax bir çözüm sunmaktadır. Böylelikle kolay bir şekilde halılarınızı doğal yollar ile temizleyebilirsiniz. Sonrasında ise yorucu olmayan bir gün geçirerek temiz halılarınızın keyfini çıkarabilirsiniz. Bu açıdan kuru köpük şampuanı tam olarak ihtiyaçlarınızı karşılar.