Arıtma Sistemleri

Mesaj Gönderin

  İletişim

  Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı NO: 41/20

  Beylikdüzü/İSTANBUL

  Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Paket Arıtma

  Paket arıtma, taşınabilir özellikte kompakt olarak tasarlanmış birçok farklı alandaki atıksuların arıtımı için kullanılan sistemlerdir.

  Paket arıtma sistemi ihtiyaca göre danışmanlığımızı yürüten, alanında uzman İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa öğretim üyeleri gözetiminde atıksu karakterizasyonu yapıldıktan sonra özel olarak tasarlanarak üretilir ve işletmeye alınır. Sistemin çalışması otomasyon sistemi tarafından otomatik olarak gerçekleştirilmektedir.

  Paket arıtma; yüksek verimlilik, tam otomatik çalışma ve operatör müdahalesi olmadan çeşitli atık su arıtma uygulamaları için tasarlanmış standart bir kompakt ünitedir. Bu açıdan paket arıtma firmaları arasında bulunan Veritas, bu üniteleri daha erişilebilir hale getirmektedir. Bu sayede paket arıtma tesisi ihtiyaçları daha kolay bir şekilde çözüme kavuşabilmektedir.

  Paket Arıtma Sistemi Nedir?

  Paket arıtmayı çeşitli alanlarda atık suları arıtmak için kullanılan bir sistem olarak açıklayabiliriz. Bu sistemler taşınabilir ve kompakt olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu açıdan tam otomatik olarak çalışan bu sistemler, kurulum kolaylığı sunar. Veritas ile daha kaliteli olan bu sistemler, paket arıtma tesisi başta olmak üzere pek çok alanda kullanılmaktadır.

  Paket Arıtma Sistemleri Nasıl Çalışır?

  Paket arıtma firmaları tarafından üretilen bu sistemler, konut kanalizasyon sisteminden toplanan atık suyun önce bir filtre ağından geçmesini ve ön ödemeli bir kültür havuzuna yönlendirilmesini içerir. Önceden ayarlanmış depolama tankında bir bekleme süresinden sonra, sistemdeki pompaların zarar görmemesi için hammadde çöker. Üstte toplanan atık su, hidrofor tankına girer. Denge havuzu, akış hızı ve drenaj özelliklerinin değişimini dengelemek için kullanılır. Aralıklı biyoreaktörün dolum aşamasına ulaşıldığında hızı artırmak için de kullanılır.

  Uygulama Alanları

  • Şantiye
  • Oto yıkama
  • Alışveriş Merkezi
  • Fabrika
  • Okul
  • Yazlık
  • Site
  • Toplu Konutlar
  • Askeri Birlikler
  • Kamplar
  • Dinlenme Tesisleri

  Avantajları

  • Hızlı Kurulum
  • Otomatik İşletme
  • Kokusuz ve Gürültüsüz Çalışma
  • Alan Tasarrufu ve Taşınabilir Olması

  Paket Arıtma Sistemi Avantajları

  Paket arıtma tesisi ve sistemi oldukça fazla avantaja sahiptir. Bu açıdan bu sistemler çok az yer kaplar ve taşınabilir. Ayrıca paket arıtma tesisleri monte edilmiş halde gönderilir. İnşaat işi minimuma indirildiği için kısa sürede kullanılabilir. Kullanım kolaylığı da sunan bu sistemler, gürültüsüz ve kokusuzdur. Tamamen otomatik olmasının yanı sıra minimum operatör gereksinimi gerektirdiği için uygulanabilirliği oldukça yüksektir. Ayrıca isteğe göre ilave edilerek kapasitesi kolaylıkla arttırılabilir ve mevcut yapılara entegre edilebilir.

  Halı Temizleme & Yıkama ile İlgili Bilmeniz Gerekenler - 2021

  Paket Arıtma Çalışma Prensibi

  Paket arıtma denge tankında toplanan atıksu, su altı atıksu pompası ile sistem girişindeki sepet filtreden geçerek atık, lif vb. katı kirlilikten ayrılır. Eleme işleminden sonra reaktörden sürekli geçen atık su burada aktif çamura maruz bırakılır. Sıralı kesikli reaktörlerde, atık suda bulunan organik kirleticiler, aerobik bakteriler kullanılarak CO2 ve suya dönüştürülür. Bunun için gerekli olan oksijen ve hava karışımı, ünite içindeki vantilatör tarafından sağlanır. Vantilatör tarafından sağlanan hava, ince köpük filmli kauçuk difüzör sayesinde tank boyunca eşit olarak dağıtılır. Sıralı kesikli reaktörlerde, atık sudan uzaklaştırılan organik kirleticiler, içindeki bakteri kütlesi ile birlikte biriktirilir. Çökeltide kalan ve bakteri kütlesinden ayrılan arıtılmış su, su altı tahliye pompası vasıtasıyla alıcı ortama boşaltılır. Ardından bir ölçüm pompası ile hipoklorit ile dezenfekte edilir. Tüm sistem tam otomatik olarak çalışır. Bu açıdan bu sistemlere ulaşmanın en kolay yolu paket arıtma firmaları içerisinde yerini alan Veritas’tır.

  Paket Arıtma Sistemi Uygulama Alanları

  Veritas aracılığıyla kolay bir şekilde ulaşılan paket arıtma sistemleri pek çok alanda kullanılmaktadır. Bu alanlar ise konut ve toplu konutlar, tatil köyleri, turistik tesisler, fabrika ve sanayi kuruluşları, yazlık siteler ve villalar, köy ve belediyeler, sosyal tesisler, okul, hastane ve askeri birlikler şeklinde sıralanabilir.

  Hizmetlerimiz

  Teklif Talep Formu