Su Filtrasyon Sistemleri

Mesaj Gönderin

  İletişim

  Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı NO: 41/20

  Beylikdüzü/İSTANBUL

  Tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Su Filtrasyon Sistemleri

  Kum Filtre Sistemleri

  Suyun içerisinde bulunan çeşitli büyüklüklerdeki partikülleri ve askıda katı maddeleri tutmak için kullanılan bir filtrasyon yöntemidir. Tank içerisinde bulunan çeşitli quartz katmanları farklı özgün ağırlıkları ile mükemmel bir filtrasyon sağlamaktadır. Otomasyon valfi sayesinde, ters yıkama işlemlerini zamansal periyoda bağlı olarak otomatik olarak gerçekleştirmektedir. Yüksek debilerde PLC pnömatik veya elektrik aktüatörlü sistemler alternatif olarak kullanılmaktadır.

  Multi-media kum filtreleri suda bulanıklığa neden olan tortu ve partikülleri arıtmak üzere kullanılmaktadır. Filtrasyon kolonları kademeli quartz ve antrasit minerali içermektedir. Bu mineraller arasından optimum hızla süzülen su tortularından arınmış hale gelmektedir. Suyun içerisinde bulunan askıda katı maddeleri tutmak için kullanılan bir filtrasyon yöntemidir. Tank içerisinde bulunan çeşitli quartz katmanları farklı özgün ağırlıkları ile mükemmel bir filtrasyon sağlamaktadır. Aynı zamanda filtrasyon hızı düşürülürse suda bulunabilecek demir iyonlarını da tutabilecek şekilde tasarlanmıştır.. Reverse Osmosis sistemlerinden önce kum filtresi uygulanması, R.O sisteminin korunmasını ve R.O sistemi membranlarını uzun yıllar kullanımı kolaylaştırmaktadır. Kum filtreleri su arıtma sistemin ana elemanı olup, sonrasında eklenecek tüm arıtma ekipmanlarını korumaktadır.

  Tank tipi isteğe bağlı olarak kompozit gövdeli, karbon çelik epoksi boyalı veya AISI 304-316 paslanmaz çelik olarak da uygulanabilirliği bulunmaktadır. En minimal su debilerinden, en maksimum debilere kadar kum filtre sistemleri işletmeler ve evsel kullanımların su filtrasyonunda, su arıtma sistemlerin en başında gelir. En büyük avantajlarından biri ise sarf malzeme giderinin yalnızca ters yıkma işleminde kullandığı su olmasıdır.

  Aktif Karbon Filtre Sistemleri

  Suda bulunan tat, koku ve rengin iyileştirilmesi, klor ve klor bileşikleri, THM’ler, ve bütün organik maddelerin filtre ederek suyun organik maddelerden arınmış, renksiz, kokusuz ve berrak bir şekilde olmasını sağlar. Filtre kolonları alt yatak malzemesi olarak quartz ve asıl filtre malzemesi olarak da granül aktif karbon minerali içermektedir. Granül aktif karbon yüzey alanının çok geniş olmasından dolayı kirlilikleri adsorbsiyon yani yüzeyde tutma yöntemiyle arıtım sağlamaktadır. Otomasyon valfi sayesinde, ters yıkama işlemlerini zamansal periyoda bağlı olarak otomatik olarak gerçekleştirmektedir. Yüksek debilerde PLC pnömatik veya elektrik aktüatörlü sistemler alternatif olarak kullanılmaktadır.

  Aktif Karbon minerali genellikle Kömür, Hindistan Cevizi yaprağı ve Odundan imal edilmektedir. Kullanım amacına göre pelet, granül ve toz olarak kullanılmaktadır. Kullanım alanlarından bazıları su arıtımı, endüstriyel saflaştırma ve hava arıtımıdır. Genellikle organik kirliliğin yol açtığı problemleri ortadan kaldırmanın en kolay yolu, aktif karbon kullanmaktır. Aynı zamanda suyun içerisinde bulanabilecek serbest klor, petrol ve petrol yan ürünleri, diğer organikleri absorbe etmek için kullanabilir.

  Tank tipi isteğe bağlı olarak kompozit gövdeli, karbon çelik epoksi boyalı veya AISI 304-316 paslanmaz çelik olarak da uygulanabilirliği bulunmaktadır. En minimal su debilerinden, en maksimum debilere kadar kum filtre sistemleri işletmeler ve evsel kullanımların su filtrasyonunda, su arıtma sistemlerin en başında gelir. En büyük avantajlarından biri ise sarf malzeme giderinin yalnızca ters yıkma işleminde kullandığı su olmasıdır. En büyük avantajlarından biri ise sarf malzeme giderinin yalnızca ters yıkma işleminde kullandığı su olmasıdır.

  Su filtrasyon sistemleri, su sertliğine neden olan kalsiyum ve magnezyum iyonlarını gidermek için güçlü bir katyonik kullanır. Su ve içme suyu arıtma proseslerinde yaygın olarak kullanılan sistemlerdir. Su filtresi, üstün fiziksel bariyerler, kimyasal işlemler veya biyolojik işlemler kullanarak su kirliliğini azaltarak safsızlıkları gideren bir filtre veya cihazdır.

  Su Filtrasyon Sistemi Nedir?

  Su filtrasyon sistemleri, içme suyu, kullanma suyu, kuyu suyu ve arıtma sistemlerinde bulunabilecek katı, tortu, tat ve koku, bulanıklık ve diğer partiküllerin giderilmesinde kullanılır. Deniz suyunda bu sistemin ikinci görevi ise oluşacak sistemi korumaktır. Filtrasyon sistemleri, ihtiyaçlarınızı karşılamak için değişen kapasite ve hızlarda en uygun çözümü sunar. Kullanım kolaylığı ve teknik destek sayesinde optimum süre boyunca çalışırlar. İyi yönetilen bir sistemin hassasiyeti, kirletici yükünün 15-20 mikrondan az yüzey hızlarına göre seçilir. Sistemin çalışması sırasında, geri yıkama sırasında filtre katmanları arasında sıkışan partiküller çıkarılır, filtre ortamı temizlenir ve ortam güncellenir.

  Su Filtrasyon Sistemleri Nelerdir?

  Uzun yıllardır sudaki kir, pas, askıda katı madde ve diğer yabancı maddelerin seviyesini azaltmak için su filtrasyon sistemleri yapılmıştır. Bu, gelen kirli suyun filtre ortamından geçirilmesiyle sağlanır. Su ortamdan geçerken, kirlilikler filtre ortamı malzemesinde tutulur. Farklı fiziksel ve kimyasal mekanizmalar, kirliliklerin ve çevrenin doğasına bağlı olarak, sudaki yabancı maddeleri uzaklaştırmak için çalışır. Bu mekanizmaları kullanan bazı cihazlar zaman içinde önemli ölçüde değişmiştir. Bu açıdan son gelişmeleri takip eden Veritas Çevre, bu sistemlere erişmek isteyen müşterilerine pek çok kolaylık sunar.

  filtrasyon scaled

  Su Filtrasyon Sistemlerinin Amacı Nedir?

  Su filtrasyon sistemleri çeşitli ev, ofis ve sanayi tiplerinde üretilmektedir. Ayrıca bu konuda çok aşamalı bir süreç vardır. Bundan dolayı Veritas Çevre her adımda daha iyi aşamalar sağlar. Son olarak suyun tadı ve aromasını dengeleyerek en kaliteli suyu teslim eder. Saf su arıtma cihazının kalitesi ne kadar yüksek olursa, suyun kalitesi de o kadar yüksek olur. Bu açıdan, sektörde uzun süredir bulunan Veritas Çevre, kaliteli hizmet geçmişi sayesinde ihtiyacınız olan tüm parça ve ekipmanları sizlere sunar.

  Hizmetlerimiz

  Teklif Talep Formu