Projelerimiz

Endüstriyel Atıksulardan Yağ-Gres ve Askıda Katı Madde Arıtımı

Asmar Holding A.Ş. bünyesinde catering sektöründe hizmet veren Sunar Turizm ve Gıda Hizmetleri A.Ş.’nin Çorlu ve Gebze lokasyonlarında oluşan atıksularda Askıda Katı Madde(AKM) ve Yağ-Gres giderimi için DAF flotasyon sistemi kurulmuştur. Kurulan sistemler ile yerel bölgelerin yasal deşarj standartlarını sağlanmıştır.

Proses Alkali Atık Su ve Solüsyonların Geri Kazanım Yöntemi

Bell Holding A.Ş bünyesinde alüminyum ambalaj sektöründe faaliyet gösteren Perfektüp Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.’nin atıksuları üzerinde yapılan arıtılabilirlik çalışmaları gerçekleştirilmiştir. Yapılan çalışmalar sonucunda atıksularının fizibil olarak geri kazanılarak proseslerde tekrar uygun hale getirilebileceği ve bu prosesler esnasında enerji kazanımı sağlandığı saptanmıştır.

Patentli ve lisanslı prosesimiz ile TÜBİTAK TEYDEB 1501 programı kapsamında Perfektüp ve Veritas Çevre’nin ortak yürütücüsü olduğu projemiz gerçekleştirilmiştir.

Arıtılabilirlik Çalışmaları

ERKUL KOZMETİK SAN. VE TİC A.Ş bünyesinde kozmetik sektöründe faaliyet gösteren Erte Kozmetik San. Ve Tic. A.Ş, atıksularının arıtılabilirlik çalışmaları gerçekleştirilmektedir.

 Ar-ge Çalışmaları

Birçok sektörde önarıtmaya tabi tutularak deşarj edilen atıksuların, bertarafa gönderilen kimyasal atıklarının fizibil şekilde geri kazanılması ve değerlendirilmesi üzerine İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri ile birlikte çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

Pilot Sistemler

İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa ve Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri tarafından yürütülen TÜBİTAK projeleri kapsamında 3 reaktör üretilmiştir.

İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri tarafından yürütülen Avrupa projesi kapsamında 1 reaktör üretilmiştir ve ispanyaya gönderilmiştir.

 Tekstil Atıksularında Renk Giderimi

İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa patentli ve lisans haklarına sahip olduğumuz prosesimiz ile Gümüşsu Arıtma Tesisleri San. ve Tic. A.Ş. GEKA ya başvurmuş ve yatırım desteği almıştır. GEKA Destekli Gümüşsu Arıtma Tesisleri San. ve Tic. A.Ş. firmasına renk giderimi, proses suyu geri kazanımı ve tuz geri kazanımı yapan 3 sistem kurulacaktır.

Arsenik Giderimi

Üretim için kullanılan kaynak suyunda arsenik tespit edilmesi üzerine ERTÖZ SÜT VE GIDA ÜRÜNLERİ TARIM HAYVANCILIK İNŞAAT SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. firmasına arsenik giderimi için uygun iyon değiştirme prosesi kurulmuştur.

Konut Kuyu Suyu Arıtma

Tepekent/Büyükçekmece yerleşkesindeki villalara kuyu suyu arıtma sistemi kurulmuştur.

Yumuşatma Sistemi, Kum Filtre ve Aktif Karbon Filtre Değişimi ve Sistem Revizyonu

Metroport AVM ve Metroport Busidance’in ortak kullandığı filtrasyon sistemlerinin dolgu malzemeleri değiştirilmiştir. Sistemde tespit edilen gerekli revizyonlar yapılmıştır.